galatasaray | yazıklar olsun…

2 10 2010
k.karabükspor 2 | 1 galatasaray

spor toto süper lig 7.haftasında karabük’e sahasında mağlup olduk.
söylenecek o kadar çok şey var ki…
halen baros’a alternatif olmaması, aman baros’umuza bir şey olmasın biteriz valla anlayışının hakim olması, (dün akşamki futbolla iki baros olsa ne yazar o ayrı!) kaleye ilk isabetli şutu dakikalar 75’i gösterdiğinde çekmemiz, daha ilk dakikadan rakibin kazandığı havadan penaltı, hücum(!) organizasyonlarımız dünkü maçın eksileri denilebilir. haa, artısı mı? ben göremedim!
ufak bir karşılaştırma yapalım. misi ve cernat…
ikisi de adı üstünde 1o numara mevkii topçusu ve ikisinin de dün akşam yaptıklarına bakın!
bizim misi sahada gezinip korner olsa da atsam zihniyetindeyken (asla kötü topçu demiyorum ama taraftar olarak beklentiler çok yüksek olduğu için memnuniyetsizliği dile getiryorum sadece) cernat ise (adı zaman zaman bjk ve ts için de geçiyordu) hem formasının hakkını verdi hem de takımı için canla başla mücadele etti. işte benim beklediğim 1o numara mevkiinde oynayacak adamın yapması gerekenleri dün akşam cernat gözüme soka soka gösterdi bana.
aklıma hemen şu geldi… ver misi’yi karşıya, geçir cernat’ın üstüne gs forması… acaba ne olurdu?
yaa abartı olmasın da bu adam bize katkı sağlardı bea.
hımm sonra… emenike denen tank! bize yazıp çiziyolar ama bence bizimkiler beceremez o işi, alamayız yani. o nası bi tempo, nası bi kendinden emin olma. adam işini yapıyo abi. öle amatör, savruk bi topçu asla değil. kısaca adından daha çok söz ettirecektir bundan sonra da!
zaten geçen sene bank asya sırf onu konuşup duruyodu. var var adamda iş var…
pino… eyvah eyvah pino… taraftar keita’yı unutur mu acaba? pino, böyle devam ederse ancak kendini unutturur bizlere keita’yı değil. dünkü lanet düzenin ayakta kalmaya çalışanıydı ama aldığı her topta, girdiği her pozisyon sonrası sanki “acaba bu akşam maç çıkışı ne yaparım yaa, iyice sıkıldım artık…” falan der gibiydi resmen.
aydın… yine girdi ama boş… boşbeleş takıldı sahada işte.
servet’in yokluğunda (ki galiba artık tamamdır servet’in işi) zan, elinden geleni yapmaya çalıştı onca maç eksiğine rağmen. eee bi de tuttuğu adam da emenike’ydi yani. pek de kolay olmasa gerek…
kale… ufuk… iyi tamam adam elinden geldiğince mücadelesini veriyor da bu kale galatasaray kalesi arkadaş. bir albenisi olmalı… öyle alıştık biz bee. ufuk&aykut değil, adam gibi bir yabancı istiyorum ben kaleye.
ayhan… çirkef… hasta adam! anca hakeme çıkışsın, topçulara bağırsın… bırak ayhan bu işleri, çık da top oyna! zaten az buçuk yapabildiğin bişe o, onu bari kıvır bee.
kewell… top ne zaman bizim oz büyücüsü’ne gelse, lan bişe olcak mı, aman diim sağlam dur koçum falan deyip darbe almasın diye panik halindeydim. adam, adam gibi adam işte. topçu O, yine O… tamam kabul zaman geçtikçe güç kaybı yaşıyor ama herkes biliyor ki kewell O, the magic of Oz..!
yine söylüyorum, sen hiç eksik olma kewell…
ali turan… seni hiç mi hiç sevmiyorum oğlum ben. nası bi adamsın yaa sen? topçu forma renkli toka takmakla olmaz koç! neill’in sakatlığı üzerine forma bulmuşsun ama sana yakışmıyor oğlum yaa bizim forma. sen biraz değil bayağı bi sırıtıyosun gs formasıyla. sen dön git evine, kayseri paklar seni…
insua yine iyiydi dün akşam onca olumsuzluğa rağmen. adam, çıkar topumu oynarım mantığıyla hareket ediyo işte. sana da teşekkürler be insua!
ama eksik gedik çok bizde. bu bir gerçek. ne yani, uefa avrupa ligine kalsaydık bu kadro mu çıkıp oynayacaktı? yapmayın yaa yapmayın.
dün akşamki kadro rapid wien’i yıkamaz bee.
tebrikler sana karabük. hakeme bok atmaya gerek yok. tamam kabul, penaltı yanlış karar belki ama ikinci yarı takdir hakkını hep bizim lehimize kullandı. ee büyük takımız ya biz… karabüklü topçular çıldırdı ama işte kader bu.
dur bakalım bekleyip görelim. aslında fırtına sessiz sesiz geliyordu. dört hafta üstüste kazandık da nasıl kazandık. zar zor… böyle bir patlak verilmesi bekleniyordu zaten.
dün akşam o penaltı olmasa, karabük bizi yine devirirdi, yine devirirdi. o kadar!
tekrar tebrikler karabük sana…
*
leO
Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: